Turabdin Hotel

Turabdin Hotel

Turabdin Otel, Midyat antik kentinin doğusunda yer almaktadır. Bina içinde ve dışında tüm yapı Midyat kireçtaşı (Tufo) ile yapılmıştır. Mimarisi ve taş dekorasyonu Süryanice el işi tasarımları, güzel bir dekorasyon ile dekore edilmiştir. Otel Süryani mimarisinin güzel bir örneği olduğunu ve yüzyıllardır Tur Abdin bölgesinde yaratılış ruhunu vermiş insanlar tarafından yapılan taş işçiliğinin güzel örneklerinden inşa edilmiştir. Turabdin Hotel, konumu ve mimarisiyle saray görünümündedir. İnanç ve kültür turizmi yönünden önemli özelliklere sahip Midyat günümüzde halen bir “Müze Şehir” görünümündedir.

Turabdin Otel 20 Oda 55 yatak kapasiteli olup tüm odaları konforlu yataklar, muhteşem renk dekorasyonuyla dizaynı, 24 saat oda servisi, wireless sistemi ile odalarda genel kullanım alanlarında sınırsız ve ücretsiz internet kullanım imkanı, uydu yayın kanallarını izleyebileceğiniz renkli LCD TV, radyo kanalları, tüm dünya ile doğrudan telefon bağlantısı, minibar, saç kurutma makinesi ile donatılmıştır.

250 kişilik Ala Carte mutfağı ile yöresel tatları sunuyor. Ayrıca Tibelya bahçe restaurantta hertürlü Nişan , düğün, kokteyl ve davet organizasyonlarıyla hizmet vermektedir.

Turabdin Hotel, Mor Hobil ve Mor Abrohom antik Manastırı yolu üzerinde bulunmakta olup yürüyüş mesafesindedir. Alışveriş mağazalarına ve gümüşçüler çarşısına 300-400 metre uzaklıktadır. En yakın havaalanı Mardin havaalanı 75 km , Mardin antik kenti 55 km , Batman Hasankeyf 45 km masafededir.

  • Galeri
  • Ulaşım
Işıklar Mah. Manastır Cad.No:17, 47500, Midyat, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster