AnasayfaEtiket Arşivi: Mardin Gezisi

Etiket Arşivi: Mardin Gezisi

Mardin Müzesi

Müze Binası, Mardin Merkez Şar Mahallesi, 1. Cadde Cumhuriyet Meydanı’nın kuzeyinde bir gurup Süryani evinin arasında bulunmaktadır. 1895 yılında Antakya Patriği Behnam Bani tarafından Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptırılan bina, restore edilerek 1995 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Uzun süre dini amaçlı hizmet veren yapı, askeri garnizon, çeşitli siyasi parti merkezi, kooperatif binası, sağlık ocağı ve polis karakolu olarak da ... Devamını Oku »

Mardin Turizm Acentaları

Bilem Seyahat Acentası Adres: Karayolları Karşısı Yenişehir/Mardin Tel: 0 482 213 37 73-74 Bilem Seyahat Acentası Kızıltepe Şubesi Adres: Hükümet Konağı Karşısı No: 31 Kızıltepe/Mardin Tel: 0 482 312 50 86 Birey Seyahat Acentası Mardin Şubesi Adres: Emniyet Cad. No:16/4 Mardin Tel: 0 482 213 12 44 Birey Seyahat Acentası Midyat Şubesi Adres: Işıklar Mh. Cizre Cad. No:31 Midyat/Mardin Tel: ... Devamını Oku »

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Mardin’in kentsel oluşumunu ve yaşam kültürünü sergilemek ve tanıtmayı amaçlamakta; Dilek Sabancı Sanat Galerisi ise geçici sergilerle, Mardin’de modern ve çağdaş sanat platformu oluşturmayı arzulamaktadır. Dilek Sabancı Sanat Galerisi, bir sene boyunca, “Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Koleksiyonundan Seçmelerle – Doğa, İnsan ve Deniz” adlı sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Sergide Sakıp Sabancı Müzesi koleksiyonlarından 47 ... Devamını Oku »