Maridin Otel

Maridin Otel

Maridin Otel, medeniyetlerin beşiği Mezopotamya’ya hakim Mardin’de bulunan konukseverlik anıtıdır. Maridin Otel mimari yapısı restore edilerek ve yüksek konfor teknolojileriyle donatılarak eski görkemini günümüze taşımaktadır. Konukların ihtiyaçları en ince detaylarına göre düşünülerek tasarlanan Maridin Otel, Mezopotamya Ovası’na hâkim, muhteşem manzaralı Kral, Suit ve Standart odalarıyla misafirlerine konforlu ve kaliteli konaklama hizmeti veriyor.

Maridin Otel, ışık saçan mimarisi ve huzur veren motifleri ile geçmişin dokusunu yansıtmaktadır. 1600 yıllık bir geçmişin pek çok dönemine tanıklık etmiş Maridin Otel değişen çağlara meydan okurcasına dimdik ayakta. Maridin Otel, taş işçiliğinin tüm görkemini yansıtan karakteristik binası, Mardin şehrine hakim konumu, göz alabildiğine uzanan Mezopotamya Ovası manzarası, önemli tarihi eserlere yakınlığıyla, ziyaretçilerine büyülü bir zaman yolculuğu sunuyor.

Mardin ve Mezopotamya ovasını seyretme imkanı veren Teras Restoran & Cafe ise konuklarını Dünya ve Mardin mutfağına özgü mükemmel lezzetlerle ağırlıyor.

Maridin Otel’in alakart restoranı Türk ve dünya mutfağından leziz yemekler sunmaktadır. Konuklar otantik süslemeli iç mekanlarda veya manzaralı açık hava teraslarda yemeklerinin tadını çıkarabilirler. Açık büfe kahvaltının tadı çıkarılabilir ve tesis içindeki bar yerel şarapların tadına bakmak için ideal bir yerdir.

Tüm odalar zevkle dekore edilmiştir ve klima, düz ekran bir TV ile özel banyoya sahiptir. Bir minibar ve güvenlik kasası da mevcuttur.

Ağaçların altındaki avluda bir fincan çay veya Türk kahvesi içebilirsiniz. Çarşı merkezde yer alan bu otel, Mardin Müzesi’ne 400 metre mesafededir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

  • Galeri
  • Ulaşım
Diyarbakır Kapı Mah.1 Cad. No:455, 47100, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster