İpekyolu Guesthouse

İpekyolu Guesthouse

Kadın ve Çocuk Merkezleri’ne destek vermek amacıyla İpekyolu Kadın Kooperatifi tarafından işletilen bu taştan yapılma, 300 yıllık konukevi yerel lezzetlerin servis edildiği bir alakart restoran ve tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi sunmaktadır.

İpekyolu Guesthouse’un otantik odaları yüksek tavanlı ve klimalıdır. Özel banyoda terlik, saç kurutma makinesi ve duş mevcuttur.

Öğle ve akşam yemeklerinde geleneksel Mardin lezzetleri servis edilmektedir. Kahvaltı doluluk oranına bağlı olarak, açık büfe tarzında ya da tabakta sunulmaktadır. Tesis bünyesindeki bar alkollü ve alkolsüz içeceklerle hizmet vermektedir.

Konuklar avluda veya terasta dinlenebilir. Tesiste yöredeki kadınların yaptığı el sanatlarının yardım toplama amaçlı olarak satıldığı bir hediyelik eşya dükkanı da mevcuttur. Harika mimari yapısı ve panoramik Mezopotamya manzarası ile Mardin Ulu Camii yalnızca 500 metre uzaklıktadır.

Mardin Havalimanı, İpekyolu Guesthouse’a 17 km mesafededir. Talep üzerine ve ek ücret karşılığında transfer hizmeti sunulmaktadır.

  • Galeri
  • Ulaşım
Şar Mahallesi 228 Sokak, 47100, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster