AnasayfaMardin'de Konaklama YerleriMardin Butik OtelleriErdoba Evleri Selçuklu Konağı
Erdoba Evleri Selçuklu Konağı

Erdoba Evleri Selçuklu Konağı

Orijinal görüntüsü ile Mardin silüetine kazandırılan konakta, 3’ü suit, 8 adet çift kişilik lüks oda ile 2 adet de tek kişilik olmak üzere toplam 10 oda bulunmaktadır.

Selçuklu Konağı’ndaki odaların her birine meşhur Artuklu padişahlarının isimleri verilmiştir.

Oğuz Boyları’ndan olan Artuklular, 1102-1409 yılları arasında Mardin ve çevresinde hüküm sürdüler. Yönetimi ellerinde bulundurdukları 307 yıl boyunca, siyasi, ilmi, iktisadi ve mimari bakımından mükemmel bir şehir oluşturdular. İnşa ettikleri cami, medrese, külliye, kervansaray ve saraylar da şehircilik, mimarlık ve sanat açısından doruğa ulaştı. Ayrıca, kurdukları kütüphanelerde binlerce kitap toplamaları da ilim ve irfana verdikleri önemi göstermektedir.

Erdoba Selçuklu Konağı, bu topraklarda hüküm sürüp hizmet veren bu yüce topluluğun anısını yaşatmak amacıyla, odalarını Artuklu Beyleri’nin isimleri ile konuklarına sunmuştur.

Erdoba Evleri Selçuklu Konağı’nın klimalı odalarının tamamı doğal taş duvarlara, yüksek tonozlara ve mermer zeminlere sahiptir. Çok geniş birer salonu bulunan odalarda düz ekran TV ve delüks banyolar yer almaktadır.

Mardin’in yöresel lezzetlerinin ön plana çıktığı, komşu Suriye’ye özgü tat ve baharatlardan da esinlenen bir Türk mutfağını deneme fırsatınız olacaktır.

Erdoba Evleri Selçuklu Konağı’na yakın popüler turistik mekanlar arasında tarihi Ulucami Mahallesi’ndeki Ulu Cami ve Meryamana Kilisesi yer alır.

  • Galeri
  • Ulaşım
1. Cadde No:135, 47100, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster