Dara Konağı

Dara Konağı

Mardin’in son 800 yıllık tarihine tanıklık etmiş ve dimdik ayakta durmayı başarmıştır bir konak. Şirin ama iddialı duruşuyla misafirlerine Mezopotamya’nın konukseverliğini ve sıcaklığını yaşatacaktır. Odalarında; sanatkârların sabırla işlediği taşlarla geçmişe yolculuk yapacak, terasında ise muhteşem Mardin Kalesi’ni ve Mezopotamya’nın sonsuz dinginliğini yaşayacaksanız.

Odalar isimlerini; Mardin tarihinde iz bırakmış medeniyetlerden almaktadır. 2 single, 5 double, 1 triple ve 2 suit odamız bulunmaktadır. Bütün odalarımızda sıcak su, ortopedik yatak, Mardin ahşap işlemesi mobilya, internet, LCD TV, mini bar, split klima, telefon, saç kurutma makinesi, masajlı duş sistemi mevcuttur. Suit odalarda ek olarak geçmiş çağların lirizmini yansıtan yatak şekilleri ve jakuzi bulunmaktadır.

Arap tarzı bir mimariye sahip olan Mardin’deki Dara Konağı, plazma TV ve minibarla donatılmış taş odalar sunmaktadır. Konuklar hidromasajlı küvet ve bahçede rahatlayabilir. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Klimalı odaların tamamında oyma ahşap yataklar ve kemerli tavanlar bulunmaktadır. Her oda uydu TV içermekte olup terasa açılmaktadır.

Dara Konağı, Mardin Müzesi’ne 350 metre, Kırklar Kilisesi’ne ise 400 metre uzaklıktadır. Mardin Havalimanı’na 20 km mesafedeki otelden Suriye sınırına araçla 40 dakikada ulaşılabilir.

  • Galeri
  • Ulaşım
Şehidiye Mahallesi 39. Sokak No: 13, 47100, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster