AnasayfaMardin'de Konaklama YerleriMardin Butik OtelleriAntik Tatlıdede Konağı
Antik Tatlıdede Konağı

Antik Tatlıdede Konağı

Antik Tatlıdede Konağı daha önce Tatlıdede evi olarak da bilinen ve Ulucami Mahallesinin 104. Sokağındadır. Cumhuriyet Çarşısının altında sakin ve araç seslerinden uzak 1. sınıf Butik otel statüsünde olup Mardinli taş ustalarının maharetli elleriyle taşın nakış ve zerafetini sunarak inşa edilmiştir.

580 yıllık tarihi binanın üst tarafındaki kısmının 240 yıllık bir mazisi bulunmaktadır. Bir Süryani ailesine ait olan alt binanın avlusunda çocukların bulduğu bir küp içinde bulunan Macar altınları ile 240 yıl önce üst bina yapılmış ve o tarihten sonra konağın adı Macarlar ismini almıştır.

1997 yılında Tatlıdede Ailesi tarafından alınarak restore edilen ve restorasyon yapılırken restülüsyonu (Orjinal hali) gözetilerek uygulama tatbik edilen Konak 2007 yılında Tatlıdede Butik Otel İşl. Ltd. Şti. tarafından butik otel işletmesi haline dönüştürülmüştür.

Mardin’de hizmet veren Antik Tatlıdede Konağı ücretsiz Wi-Fi ve klima sunmaktadır. Mezopotamya Vadisi’ne bakan antik kentte Ulu Camii ve Mardin Kalesi gibi tarihi mekanları keşfedebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Antik Tatlıdede Konağı, bir restorana ve geniş bir terasa sahiptir. Restoranda eşsiz Mardin yemekleri sunulmaktadır. Bar akşam saatlerinde açıktır. Akşam yemeğinin ardından yerel halk danslarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Antik Tatlıdede Konağı’nda, uydudan yayın yapan Avrupa ve Türk kanallarını izleyebilirsiniz. Odalarda minibar ve kasa da bulunmaktadır.

Otelde havaalanı servisi ve araba kiralama hizmetleri verilmektedir. Otelin yakınlarında ücretsiz otopark da mevcuttur.

  • Galeri
  • Ulaşım
Ulucami Mahallesi 104. Sokak No:27, 47100, Mardin
RezervasyonMüsait Odalar  Fiyat  ÖzelliklerHaritada Göster